Ból między łopatkami

Ból między łopatkami, znacie to? Ucisk, pieczenie, ciągły dyskomfort. Czasami po nocy jest lepiej, ale w ciągu dnia ból się nasila, a na wieczór staje się nie do zniesienia. Nie wiadomo co robić, jak się od niego uwolnić, bo żadna pozycja nie przynosi ulgi. Zaczynasz rutynowo sięgać po środki przeciwbólowe, ale one pomagają tylko przez chwilę. Lekarz przepisuje nowe leki, ale one też nie działają. Masaże dają ulgę na krótko, a Twój stan psychiczny z dnia na dzień się pogarsza. Czy jest na to sposób?

Przyczyny dolegliwości

Powody bólu

Powodem tych dolegliwości najczęściej jest ucisk na nerw w jednym lub kilku miescach w odcinku piersiowym. Jego przyczyną są zmiany zwyrodnieniowe lub przeciążeniowe w kręgach i dyskach międzykręgowych.

Kręgosłup a stres

Terapia manualna kręgosłupa w połączeniu z bioenergoterapia jest skuteczną metodą Przy dolegliwościach związanych z kręgosłupem.

Terapiamanualna

Pomaga odblokować i uwolnić uciśnięty nerw, i przywrócić prawidłowe ułożenie kręgów. Najlepiej sprawdzają się miękkie techniki terapii manualnej.

Bioenergoterapia

Bioenergoterapia w tym przypadku spełnia dwie ważne funkcje. Po pierwsze, energia biopola, dzięki swoim właściwościom przenika w głąb tkanki otaczającej stawy kręgowe, powodując rozmiękczenie i rozluźnienie napiętych i twardych włókien powięzi. Po drugie, bioenergoterapia poprawia ukrwienie uszkodzonej tkanki okołostawowej, w wyniku czego ta tkanka jest lepiej odżywiona, a procesy regeneracyjne postępują znacznie szybciej. Dolegliwości bólowe ustępują z reguły po kilku zabiegach.

Ból w klatce piersiowej, ból brzucha, duszności, stany lękowe

Ból w odcinku piersiowym może dawać również inne bardzo przykre objawy. Ucisk za mostkiem, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, kołatania serca, duszności, uczucie niepokoju. Nowe odkrycia naukowe pokazują, że ból pleców może być powodem depresji, nerwicy lękowej i bezsenności.

Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.