sobota, 20 lipca, 2024

Nerwica, stany lękowe

Relacja Emilii R.

Objawy nerwicy lękowej

Pierwsze silne objawy nerwicy lękowej wystąpiły u mnie w wieku 31 lat. Na początku nie miałam pojęcia, że takie oznaki jak:

• uczucie niepokoju, podenerwowania
• kołatanie serca
• poczucie lęku
• narastający strach
uczucie duszności i nadchodzącego omdlenia
• obawa przed wyjściem na ulicę
• strach przed jazdą tramwajem czy autobusem
• obawa przed uczestnictwem w grupie ludzi ze względu na powyższe dolegliwości – to są symptomy tej choroby

Stresujące zdarzenia

Objawy wystąpiły po silnie stresujących nakładających się na siebie zdarzeniach, niezbyt przyjemnych przeżyciach.

Lekarz rodzinny po przeprowadzeniu wielu badań i ich pozytywnych wynikach stwierdził ostatecznie nerwicę lękową i zastosował leczenie farmakologiczne – Xanax. Przy leczeniu farmakologicznym nie odczuwałam specjalnej poprawy i nie wpływało na mnie dobrze, zwłaszcza na kondycję psychiczną. Leczenie to przerwałam ze względu na podjęcie bioenergoterapii.

Terapia manualna i bioenergoterapia

Po kilku latach ponownie po silnych przeżyciach i pracy w nieustannym stresie objawy zaczęły ponownie powracać. Zaczęłam więc rozglądać się za odpowiednim gabinetem bioenergoterapii. Ostatecznie podjęłam decyzję o odwiedzeniu bioenergoterapeuty Aleksandra Ostrogskiego, którego gabinet widywałam w drodze do pracy, i u którego jak się okazało bywała znajoma koleżanki, szukając wsparcia w chorobie wątroby.

Zmiana samopoczucia wystąpiła już po pierwszym seansie – odczucie odblokowania organizmu, wrażenie zdjętego z piersi ciężaru i lekkości. Kolejne zaś powodowały zmniejszanie się zarówno częstotliwości napadów, jak i natężenia objawów lękowych. Pojawiła się umiejętność opanowywania dolegliwości.

W pierwszym okresie były to wizyty cotygodniowe, a w ślad za zmniejszającymi się dolegliwościami czas ten ulegał wydłużeniu do dwóch, trzech tygodni, a następnie miesiąca. Obecnie od roku korzystam z zabiegów bioenergoterapii co trzy miesiące i być może zwiększę odstępy czasowe, jednak zawsze mam świadomość, że jeśli zaistniałaby taka potrzeba, to mogę wcześniej poprosić o pomoc.

Kobietom w podobnej sytuacji pragnę uświadomić, że wszystko można przezwyciężyć i cieszyć się życiem, o ile będzie się cierpliwym i konsekwentnym, a wtedy efekty bioenergoterapii będą trwałe.

Emilia
Łódź, 25.5.2012

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane