piątek, 3 lutego, 2023

Serce czy kręgosłup

Ból serca, duszności, arytmia, zawroty głowy

Dolegliwości takie jak szybkie męczenie się, duszności, arytmia, zawroty głowy, ból za mostkiem, ból promieniujący do ręki mogą wskazywać na problemy z sercem, aczkolwiek nie zawsze je oznaczają. Powyższe objawy mogą mieć też związek z kręgosłupem, a ściślej z piersiowym jego odcinkiem. Wiele osób cierpi na różnego rodzaju nerwobóle, nie wiedząc, że ich źródłem jest podrażnienie korzeni nerwów rdzeniowych.

Ucisk na nerw

Uszkodzenie nerwów na tym odcinku może powodować szereg bardzo dokuczliwych objawów, takich jak ból za mostkiem, ból pod łopatką, ból promieniujący do ręki (najczęściej lewej). Ból może mieć charakter ucisku lub pieczenia. Nerwobólom mogą towarzyszyć duszności, mdłości, kołatanie serca, zawroty głowy.

Bóle w klatce piersiowej

Te wszystkie objawy zwykło uważać się za objawy choroby wieńcowej, lecz taka diagnoza nie zawsze się potwierdza, ponieważ objawy często kojarzone z dusznicą bolesną nie zawsze są pochodzenia naczyniowego, a mogą być spowodowane uciskiem korzeni nerwowych na poziomie kręgów Th1-Th6. Nie bez powodu pojawiło się nawet określenie „pseudoangina pectoris2 – pseudo dusznica bolesna – jako że źródłem tych dolegliwości jest w rzeczywistości nie choroba wieńcowa lecz dyslokacja kręgów.

Depresja a terapia kręgosłupa
Uczucie ciężkości w klatce piersiowej, „brak tchu”, często towarzyszy depresji i stanom lękowym.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane