czwartek, 2 lutego, 2023

Wykonywane zabiegi

Terapia manualna kręgosłupa

Terapia manualna kręgosłupa pozwala na pozbycie się bólu pleców różnego pochodzenia. Jej działanie jest skierowane bezpośrednio na przyczynę tego bólu. Stosowana przeze mnie metoda jest skuteczna przy rozmaitych zespołach bólowych kręgosłupa, takich jak dyskopatia, rwa kulszowa, rwa barkowa.

Autorska metoda nastawiania kręgów jest bezinwazyjna, gdyż nie polega na poruszaniu ciałem pacjenta i mechanicznym zmuszaniu kręgów do wskoczenia na swoje miejsce, któremu zazwyczaj towarzyszą głośne dźwięki, często określane jako „strzelanie kręgosłupa”.

Celem przeprowadzanych przeze mnie zabiegów jest zlikwidowanie ucisku na nerw oraz przywrócenie fizjologicznego ułożenia wszystkich elementów kręgosłupa w danym segmencie poprzez zastosowanie nieinwazyjnych technik manualnych i bioenergoterapii.

Nieinwazyjność tych działań polega na tym, że przyłożenie siły ucisku jest minimalne, a efekt osiąga się dzięki dłuższej serii delikatnych nacisków, o kontrolowanym zakresie, która może trwać od 20 do 40 min.

Terapia manualna, którą wykonuję prowadzi do zwiększenia przestrzeni między kręgami poprzez rozluźnienie powięzi, delikatne koliste ruchy i łagodny nacisk na wyrostki kolczyste. Ta metoda pozwala na uwolnienie blokady, zwolnienie ucisku na nerw i przywrócenie właściwej pozycji kręgów.

Zabieg terapii manualnej połączony bioenergoterapią

Połączenie terapii manualnej i bioenergoterapii jest moją metodą autorską. Jest szczególnie przydatna w przypadkach, kiedy istnieje związek między chorobowymi zmianami w kręgosłupie a zaburzeniami pracy narządów wewnętrznych. Rola kręgosłupa w powstawaniu chorób.

Zabieg bioenergoterapii

Celem bioenergoterapii jest pobudzenie sił obronnych organizmu do walki z chorobą i przyśpieszenie procesów regeneracji i samoleczenia. Odbywa się to poprzez oczyszczanie energetyczne zaburzonych stref organizmu, zasilanie obszarów niedoborów energii oraz przewracanie swobodnego przepływu energii.

W trakcie zabiegu terapii manualnej kręgosłupa bioenergoterapia spełnia dwie ważne funkcje. Po pierwsze, służy przygotowaniu mięśni i włókien kolagenowych tkanki łącznej do właściwego zabiegu terapii manualnej. Energia biopola, dzięki swoim właściwościom przenika w głąb tkanki otaczającej stawy kręgowe, powodując rozmiękczenie i rozluźnienie napiętych i twardych włókien powięzi.

Po drugie, bioenergoterapia poprawia ukrwienie uszkodzonej tkanki okołostawowej, w wyniku czego ta tkanka jest lepiej odżywiona, a toksyczne pozapalne produkty przemiany materii są szybciej usuwane. W konsekwencji procesy regeneracyjne postępują znacznie szybciej.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane