sobota, 30 września, 2023

Ustalenie przyczyny bólu pleców

Ostry ból pleców może trwać od kilku dni do kilku tygodni. W sytuacji, gdy odczuwamy ból pleców, często sięgamy po środki przeciwbólowe; przynoszą one ulgę, lecz niestety nie usuwają przyczyny bólu. Gdy ból zostanie uśmierzony, samopoczucie ulega poprawie, lecz gdy raz pojawi się dyskomfort w danej okolicy, staje się ona punktem newralgicznym, dającym o sobie znać raz na jakiś czas, nawet przez szereg lat.

W swojej praktyce szczególną uwagę poświęcam ustaleniu przyczyny bólu pleców, co pozwala mi dobrać najbardziej skuteczną metodę pomocy. Opieram się nie tylko nabadaniu manualnym, lecz również na prześwietleniach rentgenowskich i rozpoznaniu lekarskim. Dodatkowo charakterystyczne objawy bólowe są dla mnie wskazaniem miejsca, w którym doszło do anomalii.

Ból pleców trudno wytrzymać bez środków przeciwbólowych i równie trudno go czasem opisać. Poniżej zamieszczamy krótką charakterystykę bólu w okolicy lędźwiowej dla zobrazowania, jak różnorodne objawy mogą pojawić się przy chorych plecach.

Problem powstaje lokalnie, np. w odcinku lędźwiowym, ale może promieniować do nogi lub stopy – rwa kulszowa

Ból może być ciągły lub przerywany, tępy lub ostry

Zdarza się, że pojawia się tylko w określonych pozycjach lub przy wykonywaniu określonych czynności – Dyskopatia

Może powodować dolegliwości w różnych częściach ciała, a nawet zaburzenia pracy narządów wewnętrznych – 5 typów dolegliwości kręgosłupa

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane