sobota, 30 września, 2023

Bioenergoterapia a medycyna

Medycyna współczesna wciąż leczy chorobę, nie człowieka. Specjalizacje lekarzy doprowadziły do tego, że lekarz zajmuje się tylko swoją dziedziną, a więc holistyczne spojrzenie na pacjenta jest coraz rzadsze.

Traktowanie człowieka jako integralnej całości

Założeniem medycyny naturalnej jest traktowanie człowieka jako integralnej całości składającej się z umysłu, psychiki i ciała. Choroba to zaburzenie równowagi tych elementów. Dobry uzdrowiciel, niezależnie od metody, w procesie leczenia potrafi zaangażować te wszystkie trzy elementy, doprowadzając do osiągnięcia harmonii i równowagi.

Organizm ma olbrzymie zdolności autonaprawy

Organizm człowieka ma olbrzymie zdolności autonaprawy – czasem wystarczy zainicjować proces samoregulacji, na przykład poprzez usunięcie przeszkody w przepływie energii. Zwykle taka przeszkoda pojawia się na poziomie umysłu. Negatywne wzorce myślenia mogą być przyczyną napięć emocjonalnych, które z kolei mogą doprowadzić do choroby ciała.

Emocje mają swoje odbicie w biopolu

Dowiedziono, że emocje i stan umysłu człowieka znajdują odbicie w biopolu. Badania Leonarda J. Ravitza wykazały, że zmiany w biopolu nie tylko odzwierciedlają, lecz nierzadko wyprzedzają fizyczne symptomy różnych stanów chorobowych.

Korzystny wpływ na stan psychiczny

Z moich obserwacji wynika, że zabiegi bioenergoterapii mają korzystny wpływ na stan psychiczny chorego, który po zabiegu czuje się odprężony i wyciszony. Kładę szczególny nacisk na to, by w trakcie zabiegu oddziaływać nie tylko na chory narząd, ale też na umysł i psychikę. Zasilając energią biopole chorej osoby, dążę do tego, by wszystkie układy zaczęły harmonijnie ze sobą współpracować, doprowadzając do zwalczania nie tylko objawów, ale przede wszystkim przyczyny choroby.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane