wtorek, 22 kwietnia, 2025

Choroba wieńcowa, bóle zamostkowe

Szybkie męczenie się, zadyszka, bóle zamostkowe

Pani Maria S., lat 40, przez 2 lata po przebytym zawale serca cierpiała na silne dolegliwości związane z chorobą wieńcową. Szybkie męczenie się, zadyszka, bóle zamostkowe, słabe krążenie i uczucie zimna w stopach bardzo utrudniały jej życie. Do tego silne bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym powodowały trudności w poruszaniu się. Mimo młodego wieku Pani Maria nie była na siłach wejść na drugie piętro bez pomocy innej osoby.

Głównym problemem były zaawansowane zmiany w naczyniach wieńcowych. Zwężenie naczyń wieńcowych ograniczało przepływ krwi do mięśnia sercowego. Niedostateczny dopływ tlenu i substancji odżywczych do mięśnia sercowego powodował jego niewydolność, czego konsekwencją mógł być zawał.

Leczenie choroby wieńcowej

Ze względu na tak poważny stan Pani S. była pod stałą opieką kardiologa. Dwukrotnie przeszła zabiegi balonikowania (tzw. przez skórnej angioplastyki wieńcowej), które polegają na wprowadzeniu cewnika w miejsce zwężenia naczynia wieńcowego i mają na celu jego poszerzenie. W przypadku Pani Marii po zabiegu poprawa utrzymywała się niestety tylko kilka miesięcy, dlatego, żeby zagwarantować drożność naczyń wieńcowych, zabieg trzeba było powtarzać.

Pani Maria źle znosiła zarówno zabiegi, jak i pobyt w szpitalu. Bardzo bała się powikłań, których była świadoma po konsultacji z lekarzem. Minęło 5 miesięcy od drugiego zabiegu balonikowania, a wszystkie objawy choroby niedokrwiennej serca wróciły. Najbardziej uciążliwy był ból za mostkiem, uczucie gniecenia w klatce piersiowej nawet po minimalnym wysiłku fizycznym oraz towarzyszące im poczucie bezradności i niepokoju.

Termin kolejnego zabiegu angioplastyki wyznaczono na za miesiąc. Za namową bliskich Pani Maria zdecydowała się skorzystać z zabiegu bioenergoterapii. W tym przypadku lekarz nie widział przeciwwskazań – miał nadzieję, że dodatkowe działania korzystnie wpłyną na stan psychiczny jego pacjentki.

Bioenergoterapia a choroba wieńcowa

Opis EKG wysiłkowego brzmiał: „Nie dostrzeżono bólów wieńcowych, ani zaburzeń rytmu serca.”
Poprawa wydolności serca po zabiegach bioenergoterapii

Podejrzewałem, że dodatkowym czynnikiem mógł być wpływ kręgosłupa na pracę serca, dla tego każdą sesję zaczynałem od terapii manualnej kręgosłupa. Okazało się, że chora rzeczywiście miała zmiany chorobowe w piersiowym odcinku. Pani Maria odczuła efekty już po pierwszym zabiegu. Uczucie ciepła i rozluźnienia w klatce piersiowej podczas sesji łagodziło uczucie ucisku, co wpłynęło pozytywnie na ogólne samopoczucie i stan psychiczny Pani Marii. W dniu zabiegu i w kolejnych dniach chora odczuwała dużą senność, potrzebowała więcej snu. Senność często jest efektem działania bioenergoterapii i jest oznaką tego, że organizm uruchomił wewnętrzne rezerwy samo naprawy. Jak wiadomo, w trakcie snu procesy samoleczenia i regeneracji przebiegają znacznie szybciej.

Poprawa po zabiegach terapii manualnej

Pani S. skorzystała z 8 zabiegów terapii manualnej i bioenergoterapii, których efekty były zdumiewające. Po serii zabiegów nie odczuwała bólu i ucisku w klatce piersiowej, mogła bez pomocy innej osoby wejść na drugie piętro i bez nadmiernego zmęczenia wykonywać codzienne czynności. Nastąpiła również poprawa krążenia w nogach, co pozwoliło Pani Marii spać bez ciepłych skarpet.

Rezultaty bioenergoterapii były najbardziej widoczne dzięki przeprowadzeniu testów lekarskich. Kilka dni przed zaplanowanym kolejnym zabiegiem angioplastyki Pani S. poddana była próbie wysiłkowej, którą przeszła bardzo pomyślnie.

Opis EKG wysiłkowego brzmiał: „Podczas i po wysiłku nie dostrzeżono w EKG znamiennych przemieszczeń odcinka ST.”. Z tego samego badania: „Nie dostrzeżono bólów wieńcowych, ani zaburzeń rytmu serca”.
Próba wysiłkowa okazała się ujemna, co wskazywało na to, że przepływ krwi w naczyniach wieńcowych był znacznie lepszy, a światło zwężonych wcześniej naczyń się zwiększyło.

Bioenergoterapia okazała się skuteczną metodą

Bioenergoterapia okazała się skuteczną metodą w przypadku choroby niedokrwiennej serca. W przypadku Pani Marii kardiolog stwierdził poprawę wydolności mięśnia sercowego i odwołał zabieg angioplastyki.

Pozytywne zmiany zachodzące w naczyniach krwionośnych pod wpływem bioenergoterapii bez wątpienia mają związek z tym, że biopole reguluje procesy biochemiczne organizmu. Jak pokazują badania naukowe, regulacja tych procesów zachodzi przede wszystkim dzięki właściwości pola magnetycznego uzdrowiciela, które wywiera wpływ na reaktywność enzymów. Enzymy są katalizatorami wszystkich procesów fizjologicznych w naszym organizmie, a spowolnienie lub przyśpieszenie ich aktywności wpływa na wszystkie życiowe funkcje człowieka.

Wiadomo, że niektóre zaburzenia enzymatyczne, jak na przykład wzrost aktywności niektórych enzymów w surowicy krwi, mogą prowadzić do poważnych powikłań pracy serca. Do takich zaburzeń prowadzi szereg rozmaitych czynników, o czym można przeczytać w artykule – Czym jest miażdżyca.

Dowody naukowe potwierdzają to, że bioenergoterapia może zahamować aktywność enzymów biorących udział w procesach chorobotwórczych i pobudzić enzymy sprzyjające regeneracji tkanek naczyń krwionośnych. Dzięki temu nieprawidłowe związki na wewnętrznych ścianach naczyń wieńcowych ulegają zmniejszeniu, a światło tych naczyń się powiększa.


Terapia manualna kręgosłupa nie jest alternatywą dla konwencjonalnego leczenia chorób serca i ma zastosowanie jedynie w przypadkach, kiedy rozpoznanie lekarskie nie stwierdza przeciwwskazań do jej przeprowadzenia.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane