piątek, 3 lutego, 2023

Czy biopole istnieje


Jak pokazuje historia badań nad biopolem, istnienie biopola zostało potwierdzone przez liczne eksperymenty naukowe. Odkrycia dokonane w XX wieku dowodzą, że pole biologiczne człowieka jest składową różnych pól fizycznych: elektrycznego, magnetycznego, termicznego, akustycznego, grawitacyjnego, świetlnego i innych.

Pole magnetyczne

Harold S.Burr1 z Uniwersytetu Yale dowiódł, że biopole daje się bez trudności wykrywać i mierzyć odpowiednio czułym mikrowoltomierzem, jego zasięg nie ogranicza się bowiem do powierzchni ciała, lecz otacza człowieka – tak jak każdą inną żywą formę – czymś na kształt aury.

Dzięki wynalezieniu magnetometru SQUID, najczulszego urządzenia do mierzenia pola magnetycznego, możliwe stało się również zmierzenie pola magnetycznego człowieka. Dr John Zimmerman2 z Uniwersytetu Colorado School of Medicine odkrył, że podczas sesji terapeutycznej w pobliżu rąk healera (z ang. uzdrowiciel) natężenie pola magnetycznego wzrasta kilkusetkrotnie, taki wzrost nie występuje u osób nieposiadających zdolności uzdrowicielskich.

Pole termiczne

Profesor Wiktor Adamenko3, biofizyk z Moskiewskiego Instytutu Fizjologii, skonstruował oryginalny przyrząd rejestrujący procesy bioenergetyczne w organizmie człowieka, za pomocą którego udało się wykryć znaczne podwyższenie temperatury w częściach ciała pacjenta poddawanych oddziaływaniu rąk uzdrowiciela.Promieniowanie infradźwiękowe

Promieniowanie infradźwiękowe

Niu Zin, Liu Guolong, i Yu Zhiming4 z Pekińskiego College’u Tradycyjnej Chińskiej Medycyny zmierzili i przeanalizowali akustyczną składową biopola człowieka, a dokładniej promieniowanie infradźwiękowe, emitowane przez terapeutów Chi Kung. Okazało się, że intensywność promieniowania infradźwiękowego w grupie terapeutów była 100-krotnie wyższa – 45-76 niż w grupie kontrolnej – 45-50 dB.

Promieniowanie świetlne

Biofizyk z Instytutu Biologii Komórkowej Uniwersytetu w Kaiserslautern Fritz-Albert Popp5 odkrył, że wszystkie żywe organizmy emitują biofotony. Fotony to elektromagnetyczne fale świetlne o wysokiej intensywności. Odkrył też, że emisja i pochłanianie biofotonów jest formą komunikacji między biologicznymi organizmami. Za pomocą specjalnie dla tego celu skonstruowanego detektora promieniowania świetlnego EMI 9958QA był w stanie zmierzyć ilościowo emisje biofotonów. Dzięki temu eksperymentalnie dowiódł, że ręce uzdrowiciela emitują silne promieniowanie świetlne.

Specyficzny zasięg i pasmo częstotliwości

Powyższe odkrycia pokazują, że w trakcie wykonywania zabiegu terapeutycznego uzdrowiciele generują pola energetyczne (elektryczne, magnetyczne, termiczne, świetlne i akustyczne) o parametrach kilka lub nawet kilkusetkrotnie wyższych niż u osób niedeklarujących zdolności uzdrowicielskich.

Każde z tych pól ma swój specyficzny zasięg, swoje własne pasmo częstotliwości. Dzięki czemu wibracje o różnej długości fal docierają do najgłębszych części ciała, do wszystkich tkanek i narządów. Co ciekawe, wspomniane wyżej pola są również wytwarzane przez specjalną aparaturę i medycyna od dawna wykorzystuje je w celach leczniczych. Powstało wiele form terapii bazujących na promieniowaniu magnetycznym, infradźwiękowym, termicznym czy świetlnym, a więc zdrowotne korzyści płynące z oddziaływania wymienionych pól nie ulegają wątpliwości.

Uzasadnione jest zatem wykorzystanie przez bioenergoterapeutę własnych silnych pól energetycznych do pobudzenia procesu samoleczenia u innej osoby. Różnica między oddziaływaniem aparatury a terapeutycznym działaniem uzdrowiciela jest taka, że podczas zabiegu bioterapii to uzdrowiciel skupia i przekazuje energię chorej osobie – jest on więc źródłem energii leczniczej, którą nazwano energią biopola.

Howard Eisenberg6 z York University w Toronto twierdzi, że transfer energii leczniczej może być rejestrowany i mierzony. Potwierdzają to odkrycia Wiktora Adamenki z Moskiewskiego Instytutu Fizjologii, Douglasa Deana z Newark College of Engineering i Thelmy Moss z UCLA Neuropsychiatric Institute.


1 Burr Harold S., “Blueprint for Immortality The Electric Patterns of Life”, Neville Spearman, London, 1972.
2 Zimmerman J., „New technologies detect effects of healing hands”, Brain/Mind Bulletin, Vol 10, No 16, September 30, 1985.
3 Адаменко В.Г., Виленская Л. Светящиеся феномены. Техника – молодёжи, 1974, № 10.
4 Niu Zin, Liu Guolong, Yu Zhiming, Measurement and Analysis of Infrasonic Waves from Emitted Qi. The First World Conference for Academic Exchange of Medical Qigong published in Beijing, China in 1988.
5 Cohen, S., Popp, F.A.: Biophoton emission of the human body. Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology, Vol. 40 (1997), pp. 187-189.
6 Eisenberg, H.: Paranormal Medicine: Mind Over Matter in the Genesis and Cure of Disease, Can Fam Physician. 1977 December; 23: 70–72.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane