sobota, 30 września, 2023

Polekowe uszkodzenie wątroby

Przypadek mojej pacjentki Pani Ireny P. cierpiącej na polekowe uszkodzenie wątroby, pokazuje, że zabiegi bioterapii są w stanie w krótkim czasie zlikwidować poważne skutki zatrucia lekami – uszkodzenie wątroby i zapalenie trzustki.

Do uszkodzenia wątroby często dochodzi w wyniku brania leków – zarówno tych przepisanych przez lekarza jak i tych uważanych za bezpieczne, które można kupić w aptece lub sklepie spożywczym. Polekowe uszkodzenie wątroby stanowi poważny problem kliniczny. Toksyczne działanie leków (hepatotoksyczność) jest obecnie przedmiotem badań wielu ośrodków naukowych. Badacze zwracają uwagę, że praktycznie 50% przypadków ostrej niewydolności wątroby jest spowodowane właśnie stosowaniem leków. Leki uszkadzają wątrobę w wyniku różnych mechanizmów sprawczych, z których tylko niewielka część została dokładnie poznana. Trudność w leczeniu polega na tym, że niepożądane działania leków są trudne do zdiagnozowania, a medycyna do tej pory nie ma specyficznych środków odtruwających w przypadku hepatotoksycznego działania leków. Leczenie zasadniczo sprowadza się więc do natychmiastowego zaprzestania terapii każdym z podejrzanych preparatów.1,2

Enzymy odgrywają ważną role w regeneracji chorych narządów. Dzięki korzystnemu wpływowi energii bioenergoterapii na aktywność enzymów, bioenergoterapia może być pomocna w zwalczaniu skutków polekowego uszkodzenia wątroby i trzustki.


1 Marian Grzymisławski, Hepatotoksyczność leków, Nowiny Lekarskie 2004, 73, 1, 46-49
2 Krzysztof Gutkowski, Marek Hartleb, Ewelina Kamińska Hepatotoksyczność leków – mechanizmy sprawcze, Przegląd Gastroenterologiczny 2008; 3 (6): 271–275

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane