poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Depresja i nerwica a bioenergoterapia

Odkrycia naukowe ostatnich lat pozwalają na racjonalne uzasadnienie pozytywnego działania bioenergoterapii na organizm człowieka w przypadku chorób wewnętrznych. A jednak nadal trudno wyobrazić sobie, w jaki sposób bioenergoterapia może wpływa na tak subtelną materię jak psychika człowieka.

Poniżej postaram się wyjaśnić, w jaki sposób energia biopola uzdrowiciela działa na psychikę osoby poddawanej terapii, oraz jaki jest związek tego działania z przyczynami depresji

Przyczyna depresji

Równowaga biochemiczna mózgu oznacza zachowanie właściwych proporcji w stężeniu hormonów i neuroprzekaźników, odpowiedzialnych za homeostazę organizmu i dobry stan psychiczny człowieka. Ponieważ podłożem depresji i zaburzeń nerwicowych jest właśnie zakłócenie równowagi biochemicznej organizmu, stosowanie bioenergoterapii może być skutecznym wsparciem innych działań terapeutycznych w walce z tymi chorobami.

Równowaga biochemiczna w organizmie

Obserwując przypadki trwałej poprawy w różnych rodzajach zaburzeń nerwicowych, w tym depresji i nerwicy lękowej można wnioskować, że bioenergoterapia pozytywnie wpływa na procesy biochemiczne mózgu, przyczyniając się do poprawy stanu psychicznego chorego.
Żeby to zrozumieć, warto mieć na uwadze to, że bioenergoterapia działa na wielu płaszczyznach. W trakcie zabiegu energia biopola przenika do wszystkich tkanek i narządów organizmu, docierając do najgłębszych struktur mózgu, gruczołów dokrewnych i układu nerwowego, w naturalny sposób wpływając na procesy regulacyjne organizmu i prowadząc do osiągnięcia równowagi biochemicznej tego organizmu.

Bioenergoterapia a efekt placebo

Niektórzy twierdzą, że jest to tylko efekt sugestii i relaksującego otoczenia. A jednak badania naukowe analizujące skutki działania bioenergoterapii mówią, że takie oddziaływanie to coś więcej, niż tylko sugestia czy efekt placebo. Dowiedziono, że oddziaływanie energią wywołuje korzystną dla zdrowia reakcję relaksacyjną w autonomicznym układzie nerwowym osoby poddanej zabiegowi. Przekazywanie energii biopola uzdrowiciela innej osobie wywołuje w organizmie tej osoby zmiany fizjologiczne i biochemicznej, podobne do działania niektórych leków, nie powodując przy tym jednak żadnych skutków ubocznych.

Efekt rozluźnienia

Większość osób poddawanych bioenergoterapii w trakcie zabiegu odczuwa odprężenie i uspokojenie, i ten stan z reguły utrzymuje się długo po zabiegu. Oczywiście nie można takiej jednorazowej reakcji traktować jako oznaki trwałej poprawy czy wyleczenia, aczkolwiek uczucie rozluźnienia i wyciszenia, które następuje podczas zabiegu bioenergoterapii, bez wątpienia świadczy o tym, że w organizmie chorego następują korzystne zmiany. Ponadto, wiele osób poddawanych serii zabiegów odczuwa trwałą poprawę, o czym mogą świadczyć relacje moich podopiecznych.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane