sobota, 24 lutego, 2024

Duże wole tarczycy

Bioenergoterapia daje dobre efekty

Praktyka pokazuje, że w przypadku powiększenia płatów tarczycy (wola tarczycy) bioenergoterapia daje bardzo dobre efekty. Przykład mojej podopiecznej Genowefy P. świadczy o tym, że duże wole tarczycy może ulec znacznemu zmniejszeniu w przeciągu zaledwie jednego miesiąca.

Znaczne powiększenie obu płatów tarczycy

Pani Genowefa P., lat 76, przez wiele lat leczyła się farmakologicznie najpierw na nadczynność, a potem na niedoczynność tarczycy. Pomimo to tarczyca powiększała się, pojawiły się liczne guzki i zwapnienia. Ze względu na wiek i chorobę serca zabieg chirurgiczny nie wchodził w grę. Pani P. zgłosiła się do mnie w połowie września 1993 roku z dokuczliwymi objawami ucisku wola na tchawicę. Ucisk powodował poważne kłopoty z oddychaniem, Pani Genowefa skarżyła się na szybkie męczenie się i zadyszkę nawet przy niewielkim wysiłku. Poza tym powiększone płaty tarczycy ewidentnie wywierały nacisk na struny głosowe i przełyk. Trudności w połykaniu bardzo przeszkadzały Pani Genowefie przy każdym posiłku, a chrypka i uczucie guli w gardle były dla chorej prawdziwym utrapieniem. Badanie USG wykonane trzy tygodnie przed wizytą wykazało znaczne powiększenie obu płatów tarczycy: „Wymiary prawego płata – 90x45x40 mm, lewy płat większy, o wymiarach ok. 105x55x50 mm”.

Obwód szyi zmniejszył się o 3 cm

Pani P. odczuła ulgę już po drugim zabiegu bioenergoterapii. Uczucie ucisku na tchawicę znacznie zmalało. Po każdym następnym było coraz lepiej. Duszności pojawiały się coraz rzadziej, uczucie guli w gardle, które Pani Genowefa wcześniej odczuwała bez przerwy, pojawiało się sporadycznie. Po szóstej sesji poprawę można było zauważyć gołym okiem – pani Genowefa porównała obwód szyi sprzed zabiegów i po zabiegach bioenergoterapii – obwód szyi zmniejszył się o 3 cm. Badanie USG wykonane kilka dni po ostatnim zabiegu potwierdziło poprawę: „Zmniejszenie wielkości płatów w stosunku do badania poprzedniego”.

Objętość tarczycy zmniejszyła się o około 60-70%

Nowy wynik USG wskazywał zauważalnie mniejsze wymiary płatów tarczycy. Każdy z parametrów – długość, szerokość i grubość – zmniejszył się o 10 mm. Biorąc pod uwagę wymiary, jakie powinna mieć zdrowa tarczyca, śmiało można powiedzieć, iż objętość nadmiarowej tkanki (przerostu) tarczycy zmniejszyła się o około 60-70%.

W przypadku powiększenia płatów tarczycy (wola tarczycy) bioenergoterapia daje bardzo dobre efekty.

USG z dnia 3.08.1993: „Wymiary prawego płata – 90x45x40 mm, lewy płat większy – 105x55x50mm”.
USG z dnia 5.10.1993: „Wymiary prawego płata – 80x35x33 mm, lewy płat tarczycy – 95x45x40 mm”.

Objawy związane z naciskiem na tchawicę zniknęły

Po drugiej serii zabiegów bioenergoterapii Pani Genowefa poczuła się już całkiem dobrze. Oba płaty tarczycy zmniejszyły się jeszcze bardziej, co było widać gołym okiem. Wszystkie objawy związane z naciskiem na tchawicę zniknęły. Zniknęło uczucie guli w gardle, Pani Genowefa przestała odczuwać zadyszkę przy chodzeniu czy innym wysiłku. Ustąpiła też przewlekła chrypka.

Przypadek ten świadczy o tym, że mechanizm samonaprawy można uruchomić w organizmie każdego człowieka, bez względu na wiek. Fakt, że powiększona przez wiele lat tarczyca zmniejszyła się w tak krótkim czasie, pokazuje, że czasem wystarczy wspomóc chory i osłabiony organizm energetycznie, a odzyska on swoje zdolności do regeneracji i samoleczenia.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane