sobota, 30 września, 2023

Mięśniaki macicy a medycyna chińska

Przyczyna mięśniaków

Według tradycyjnej medycyny chińskiej, przyczyną guzów macicy, łącznie z mięśniakami i guzami nowotworowymi bardzo często jest stan zastoju krwi. Zastojowa krew to krew, która uległa skrzepnięciu lub koagulacji, do czego może doprowadzić albo uraz tkanek ciała, albo niewystarczająca ilość energii Qi, której zadaniem jest poruszanie krwi w naczyniach.

Objawy mięśniaków

Do oznak zastoju należą: przeszywający ból zlokalizowany w jednym miejscu, częste krwawienia, nienaturalnie ciemna cera. Kiedy krew ulega zastojowi, występuje tendencja do tworzenia się skrzepów. Przewlekły zastój krwi doprowadza do rozwoju guzów, torbieli, włókniaków i twardych, nieruchomych mas.

Zastój krwi często występuje u kobiet, szczególnie w dole brzucha (w obszarze narządów rozrodczych). W istocie przeważająca część wszelkich zaburzeń ginekologicznych, zwłaszcza tych bardzo bolesnych, jest związana z zastojem krwi. Przykłady chorób kobiecych o takim podłożu to zanik miesiączkowania (amenorrhea), bolesne miesiączki (dysmenorrhea), krwawienia z macicy, guzy macicy, takie jak mięśniaki, narośle nowotworowe oraz torbiele jajników. O przyczynach torbieli jajników jest więcej w artykule Torbiele jajników a medycyna chińska.

Zastój krwi może także spowodować nadmierne krwawienie menstruacyjne. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy w obrębie macicy występują guzy lub narośle nowotworowe wywołane przez zastój krwi. Oznaki nadmiernego krwawienia menstruacyjnego spowodowanego przez zastój krwi obejmują występujący miejscowo, przeszywający ból w dolnej części brzucha, ciemną krew menstruacyjna ze skrzepami, ciemnofioletowy oraz miejscami czerwony język.

Bibliografia
Fragmenty książki Paula Pitchforda, Odżywianie dla zdrowia, 2008, Wydawnictwo GALAKTYKA

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane