sobota, 24 lutego, 2024

Torbiele jajników a bioenergoterapia

Przyczyna torbieli jajników

Medycyna chińska upatruje przyczynę torbieli jajników w zakłóceniu przepływu energii w trzech narządach: Śledzionie, Wątrobie i Nerkach. Leczenie z reguły polega na stosowaniu odpowiedniej diety, ziół i akupunktury. Do wyregulowania przepływu energii w każdym z wymienionych narządów stosuje się różne zestawy ziół i nakłuwa się odmienne kombinacje punktów.

Odblokowanie przepływu energii

Bioenergoterapia ma również na celu odblokowanie przepływu energii oraz zasilenie energią osłabionych narządów. W związku z powyższym zadaniem bioenergoterapii jest w pierwszej kolejności zasilenie energią Nerek w celu odbudowania ich zdolności pełnienia funkcji ogrzewania wszystkich narządów. Kiedy Nerki odzyskują siłę, efektywność Śledziony w znaczącym stopniu się zwiększa – poprawia się trawienie i przyswajanie pokarmu. W tym samym czasie Wątroba powoli wychodzi z zastoju i zaczyna pracować wydajniej, dokładniej o tym we wpisie Torbiele jajników a medycyna chińska. Wątrobie należy poświęcić nieco więcej czasu, ponieważ jest ona elementem najwolniej odzyskującym swoje zdolności.

Trzy główne cele terapii

  1. Zasilenie Nerek energią – pozwala zapobiec dalszej kumulacji śluzu gromadzącego się przez wilgoć i wychłodzenie (szerzej opisałem to w artykule z linku powyżej).
  2. Wzmocnienie Śledziony – daje możliwość szybszego zlikwidowania już istniejącego nadmiaru śluzu.
  3. Zlikwidowanie zastoju Wątroby – poprawia krążenie krwi w obszarze skumulowania śluzu, czyli w dole brzucha i w jajnikach.

Pobudzić jajniki do lepszej pracy

Warto też dodatkowo zająć się samą torbielą czy torbielami. Bardzo dobre efekty daje bezpośrednie oddziaływanie energią w rejonie chorego jajnika. Energia biopola potrafi pobudzić jajniki do lepszej pracy. Bezpośrednim efektem jest lekkie podwyższenie temperatury w tym miejscu, co jest naturalnym skutkiem bioenergoterapii. Pacjentki w trakcie zabiegu bioenergoterapii odczuwają ciepło w miejscu, gdzie znajduje się torbiel. Samo to bez wątpienia powoduje lepsze ukrwienie jajnika, poza tym przypuszczalnie w tym czasie poszerzają się jajowody. Kobiety poddawane zabiegom mówią, że w trakcie ich trwania często odczuwają, jakby płyn czy bąbelki powietrza przesuwały się wzdłuż przydatków. Uważam to za bardzo pozytywny objaw – poszerzone jajowody stwarzają lepsze warunki wydalenia niechcianej zawartości jajnika. Prawdopodobnie właśnie wtedy śluz czy płyn znajdujący się w środku torbieli wypływa na zewnątrz.

Dzięki tym wszystkim działaniom, a mianowicie zasileniu Nerek, wzmocnieniu Śledziony, zlikwidowaniu zastoju Wątroby oraz bezpośredniemu oddziaływaniu energią biopola na jajniki w wielu przypadkach udaje się doprowadzić do zniknięcia torbieli na jajnikach. Z doświadczenia wiem, że kuracja może wymagać serii około 10 zabiegów.

Metody przedstawionej w tekście powyżej nie należy traktować jako jedynej słusznej w kuracji torbieli jajników. Ten artykuł to jedynie próba zrozumienia mechanizmów powstawania tej choroby na podstawie założeń medycyny chińskiej. Przedstawiam w nim schemat możliwego postępowania bioenergoterapeutycznego w takich przypadkach. Mam nadzieję, iż moje spostrzeżenia okażą się pomocne dla wszystkich zainteresowanych naturalnymi sposobami leczenia.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane