środa, 20 października, 2021

Torbiele jajników a bioenergoterapia

Medycyna chińska upatruje przyczynę torbieli jajników w zakłóceniu przepływu energii w trzech narządach: Śledzionie, Wątrobie i Nerkach. Leczenie z reguły polega na stosowaniu odpowiedniej diety, ziół i akupunktury. Do wyregulowania przepływu energii w każdym z wymienionych narządów stosuje się różne zestawy ziół i nakłuwa się odmienne kombinacje punktów.

Bioenergoterapia ma również na celu odblokowanie przepływu energii oraz zasilenie energią osłabionych narządów. W związku z powyższym zadaniem bioenergoterapii jest w pierwszej kolejności zasilenie energią Nerek w celu odbudowania ich zdolności pełnienia funkcji ogrzewania wszystkich narządów. Kiedy Nerki odzyskują siłę, efektywność Śledziony w znaczącym stopniu się zwiększa – poprawia się trawienie i przyswajanie pokarmu. W tym samym czasie Wątroba powoli wychodzi z zastoju i zaczyna pracować wydajniej, dokładniej o tym we wpisie Torbiele jajników a medycyna chińska. Wątrobie należy poświęcić nieco więcej czasu, ponieważ jest ona elementem najwolniej odzyskującym swoje zdolności.

W ten sposób zostają spełnione trzy główne cele terapii:

• zasilenie Nerek energią pozwala zapobiec dalszej kumulacji śluzu gromadzącego się przez wilgoć i wychłodzenie (szerzej opisałem to w artykule z linku powyżej),
• wzmocnienie Śledziony daje możliwość szybszego zlikwidowania już istniejącego nadmiaru śluzu,
• zlikwidowanie zastoju Wątroby poprawia krążenie krwi w obszarze skumulowania śluzu, czyli w dole brzucha i w jajnikach.

Warto też dodatkowo zająć się samą torbielą czy torbielami. Bardzo dobre efekty daje bezpośrednie oddziaływanie energią w rejonie chorego jajnika. Energia biopola potrafi pobudzić jajniki do lepszej pracy. Bezpośrednim efektem jest lekkie podwyższenie temperatury w tym miejscu, co jest naturalnym skutkiem bioenergoterapii. Pacjentki w trakcie zabiegu bioenergoterapii odczuwają ciepło w miejscu, gdzie znajduje się torbiel. Samo to bez wątpienia powoduje lepsze ukrwienie jajnika, poza tym przypuszczalnie w tym czasie poszerzają się jajowody. Kobiety poddawane zabiegom mówią, że w trakcie ich trwania często odczuwają, jakby płyn czy bąbelki powietrza przesuwały się wzdłuż przydatków. Uważam to za bardzo pozytywny objaw – poszerzone jajowody stwarzają lepsze warunki wydalenia niechcianej zawartości jajnika. Prawdopodobnie właśnie wtedy śluz czy płyn znajdujący się w środku torbieli wypływa na zewnątrz.

Dzięki tym wszystkim działaniom, a mianowicie zasileniu Nerek, wzmocnieniu Śledziony, zlikwidowaniu zastoju Wątroby oraz bezpośredniemu oddziaływaniu energią biopola na jajniki w wielu przypadkach udaje się doprowadzić do zniknięcia torbieli na jajnikach. Z doświadczenia wiem, że kuracja może wymagać serii około 10 zabiegów.

Metody przedstawionej w tekście powyżej nie należy traktować jako jedynej słusznej w kuracji torbieli jajników. Ten artykuł to jedynie próba zrozumienia mechanizmów powstawania tej choroby na podstawie założeń medycyny chińskiej. Przedstawiam w nim schemat możliwego postępowania bioenergoterapeutycznego w takich przypadkach. Mam nadzieję, iż moje spostrzeżenia okażą się pomocne dla wszystkich zainteresowanych naturalnymi sposobami leczenia.

Alexander Ostrogski

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane