czwartek, 21 września, 2023

Medycyna naturalna przy torbielach jajników

Przyczyny torbieli jajników

W artykule Torbiele jajników a medycyna chińska można przeczytać o tym, jak spożywanie zimnych i surowych posiłków może przyczynić się do powstawania torbieli jajników. Jednym z powodów jest gromadzenie się wilgoci i tworzenie się śluzu w organizmie. Czynniki dietetyczne przyczyniające się do powstania wilgoci, to zbyt wiele surowego, zimnego, słodkiego lub śluzo twórczego pożywienia. We wpisie Mięśniaki macicy a medycyna naturalna podane są zalecenia żywieniowe.

Trawienny ogień śledziony-trzustki zostaje ugaszony przez spożywanie nadmiaru surowego pożywienia, włączając w to zbyt wiele surowych owoców, warzyw, kiełków i soków, które powodują powstanie rzadkiego, wodnistego śluzu lub wilgoci. Podobny efekt wywołuje nadmierna ilość zbyt zimnego pożywienia – zaleca się, by pokarm miał temperaturę pokojową lub wyższą. Właściwa zawartość surowego pożywienia w diecie zależy od siły i kondycji danej osoby, klimatu oraz indywidualnego poziomu aktywności. Na krzepkie i przegrzane osoby zazwyczaj dobrze działa zwiększenie ilości surowych pokarmów. Ciepły klimat i wzmożona aktywność fizyczna także poprawiają zdolność do tolerancji surowego pożywienia w diecie.

Oznaki nadmiernego spożycia surowej żywności to:

  • osłabienie,
  • wychłodzenie
  • oraz wodniste stolce.

Wielu zagorzałych zwolenników surowego pożywienia wegetariańskiego poważnie nadwątliło swoje zdrowie, ponieważ nie wiedzieli, kiedy należało wprowadzić nieco więcej gotowanych pokarmów. Jednocześnie trzeba podkreślić, że liczne stany chorobowe obejmujące ogólny nadmiar (krzepka, ekstrawertyczna natura, zaczerwieniona twarz, gruby nalot na języku, mocny puls) zostały wyleczone dzięki oczyszczającemu i leczniczemu działaniu surowej żywności.

Dieta przy torbielach jajników

Należy ograniczyć spożycie bardzo słodkich i innych śluzotwórczych pokarmów, do których zaliczają się: mięso, jaja, nabiał, tłuszcze takie jak słonina i masło (należy zrezygnować z tłuszczów uwodornionych typu margaryna), oleje, oleiste pokarmy, takie jak orzechy i nasiona (zwłaszcza orzeszki ziemne), oraz pokarmy zawierające skoncentrowane substancje słodzące. Jeśli w nadmiarze przyjmuje się cukry proste, które występują w słodzikach i owocach, cukry te także wzmagają rozwój infekcji i drożdżowców.

Obecność niewielkiej ilości śluzu w układzie pokarmowym i na powierzchni błon śluzowych jest jednak niezbędna. Umiarkowana zawartość węglowodanów złożonych (zbóż, warzyw, roślin strączkowych) diecie zapewnia powstanie lekkiej i zdrowej powłoki śluzowej, natomiast ich przesadne ilości doprowadzają do wytworzenia nadmiarowych złogów śluzowych. Nadmierne spożywanie nabiału, jaj lub mięsa jest przyczyną powstania najgrubszego i najbardziej lepkiego śluzu.

Inne czynniki sprzyjające wytwarzaniu śluzu to:

• Pokarmy rafinowane lub wysoko przetworzone, zepsute, nieświeże, zakażone pasożytami lub
traktowane środkami chemicznymi;
• Zbyt duża ilość składników w posiłku (nieprawidłowe łączenie pokarmów);
• Jedzenie późno w nocy;
• Przejadanie się.

Pożywienie, które osusza wilgoć:

żyto, amarantus (szarłat), kukurydza, fasolka adzuki, seler, sałata, dynia, por, lucerna, rzepa, kalarepa, biały pieprz, surowy miód; wszystkie gorzkie zioła takie jak chaparral (Larrea divaricata), rumian szlachetny (Anthemis nobilis), pau d ’arco ( Tabevulia) oraz mikroalgi dunaliella i sinica (Aphanizomenon). Surowe kozie mleko jest jedynym produktem mlecznym, który zazwyczaj nie przyczynia się do wytworzenia stanów wilgoci w organizmie.

Bibliografia

Fragmenty książki Paula Pitchforda, Odżywianie dla zdrowia, 2008, Wydawnictwo GALAKTYKA

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane