sobota, 9 grudnia, 2023

Guzek na tarczycy, wole tarczycowe

Kłopoty ze spaniem, uderzenia gorąca, uczucie niepokoju

Pani Liliana S., lat 41, od 6 lat chorowała na nadczynność tarczycy i leczyła się farmakologicznie tyreostatykami. Niestety leczenie nie przynosiło poprawy. Skarżyła się na kłopoty ze spaniem, uderzenia gorąca, uczucie ciągłego niepokoju i drażliwość. Pół roku przed wizytą u mnie u Pani Liliany wykryto guzek na pograniczu płata prawego i cieśni. USG wykonane 4 lutego potwierdziło istnienie guzka o wymiarach 12 × 23 × 35 mm, a badanie cytologiczne dało diagnozę – wole tarczycowe (struma nodosa). Lekarz zaproponował Pani S. operację chirurgiczną z zastrzeżeniem, że warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest osiągnięcie równowagi hormonalnej.

Nadczynność tarczycy a bioenergoterapia

USG pokazuję zniknięcie guzka tarczycy

Pani S. zaczęła przychodzić do mnie na zabiegi bioterapii na początku września. Po każdej sesji jej samopoczucie poprawiało się – zaczęła lepiej spać i ogólnie była znacznie spokojniejsza. Po czterech zabiegach guzek się zmniejszył – USG z 17 września określa go jako „nieco hypoechogeniczne ognisko o średnicy 15 mm”.

Poprawa samopoczucia po bioenergoterapii

Po serii następnych 6 zabiegów Pani Liliana czuła się znacznie lepiej, przesypiała spokojnie całe noce, nie miała uderzeń gorąca i coraz rzadziej odczuwała nieuzasadniony niepokój. Rozmawialiśmy o emocjonalnych przyczynach chorób tarczycy.

Guzek zniknął

Ku jej wielkiej radości w kolejnym badaniu USG z 8 października okazało się, że guzek całkowicie zniknął, co oznaczało, że nie będzie musiała iść do szpitala na zabieg chirurgiczny. W opisie USG podano, że „opisywanego poprzednio ogniska hypoechogenicznego nie stwierdza się”.

guzek na tarczycy

Lekarz, obejrzawszy wyniki, powiedział, że operacja chirurgiczna prawdopodobnie nie będzie potrzebna. Nie był jednak do końca przekonany i skierował na jeszcze jedno badanie. Badanie USG wykonane 10 listopada potwierdziło wynik poprzedniego: „zmian ogniskowych, torbielowatych nie stwierdza się”.

Pani Liliana ostatecznie nie musiała iść na operacje.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane