niedziela, 1 października, 2023

Choroby tarczycy a bioenergoterapia

Bioenergoterapia w przypadku chorób tarczycy

Bioenergoterapia daje dobre rezultaty w przypadku takich chorób tarczycy jak wole guzkowe, czy przerost tarczycy. W swojej praktyce zanotowałem przypadki cofnięcia się objawów nadczynności tarczycy, zmniejszenia wola, powrotu tarczycy do normalnych wymiarów oraz zniknięcia guzków na tarczycy. Przykłady: Guz tarczycy, Wole guzkowe tarczycy, Wole tarczycy, Guzek na tarczycy.

Bioenergoterapia wywodzi się z systemu leczenia energetycznego Chi Kung (Qigong) i opiera się na założeniu tradycyjnej medycyny chińskiej, że energia życiowa Qi krąży wzdłuż kanałów energetycznych zwanych merydianami. Kiedy następuje blokada w przepływie energii, rozwija się choroba.

Medycyna chińska a choroby tarczycy

Według medycyny Wschodu choroby tarczycy są przejawem głębszych zaburzeń organizmu, powstających na skutek zakłóceń w przepływie energii. Główną przyczyną takich zakłóceń są silne stresy, negatywne emocje oraz niewłaściwe odżywianie. Emocjonalne przyczyny chorób tarczycy. Odnajduje to odzwierciedlenie w coraz powszechniejszych poglądach lekarzy Zachodu, mówiących o tym, że silne przeżycia psychiczne, codzienny stres oraz napięcia emocjonalne mogą być przyczyną poważnych chorób somatycznych.

Tradycyjna medycyna chińska uważa, że zaburzenia emocjonalne są głównym powodem zakłócenia równowagi dwóch składowych energii Qi: sił – Yin i Yang. Tarczyca nie może prawidłowo funkcjonować, jeśli dojdzie do zaburzenia tej równowagi. Niedobory witalnej energii Qi są główną przyczyną chorób tarczycy.

Niedobory energii Qi

Rozróżnia sie dwa główne rodzaje niedoborów energii Qi:

Niedobory Yin są przyczyną nadczynności tarczycy, choroby Gravesa-Basedowa czy raka tarczycy. Energia Yin ma naturę ochładzającą, reprezentuje płyny organizmu. W stanie zdrowia i równowagi skutecznie ochładza gorąco wytwarzane przez procesy przemiany materii. Kiedy brakuje chłodzącej energii, gorąco pobudza organizm, wywołując takie objawy jak uderzenia gorąca, napady gorączki, uczucie niepokoju.

Niedobór energii Yang z kolei jest przyczyną niedoczynności tarczycy, choroby Hashimoto czy wól tarczycowych. Yang ma naturę rozgrzewającą, jest siłą napędzającą metabolizm, więc jej spadek powoduje spowolnienie funkcji psychicznych i motorycznych, osłabienie krążenia krwi, obniżenie temperatury ciała, senność.

Publikacje chińskich badaczy dostarczają wielu cennych informacji na temat przyczyn chorób tarczycy. Są to informacje bardzo przydatne przy stosowaniu bioenergoterapii, ponieważ wskazują źródła i przyczyny zaburzeń w przepływie energii.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane