czwartek, 21 września, 2023

Dwukomorowa torbiel na jajniku

Bioenergoterapia a torbiele na jajnikach

W większości przypadków torbieli jajników, z którymi się spotkałem, bioenergoterapia daje bardzo dobre efekty. Kuracja z reguły trwa jeden-dwa miesiące i wymaga serii ok. 10 zabiegów. Niemniej jednak w swojej praktyce nierzadko spotykam osoby, które reagują na bioenergoterapię szybciej niż pozostali. Poprawa u takich chorych następuje w bardzo krótkim czasie. Przykład Joanny A. pokazuje, że dzięki zabiegom bioenergoterapii nawet duża, dwukomorowa torbiel jajnika może znacząco się zmniejszyć w przeciągu zaledwie kilku dni.

Pani A. przyszła do mnie na wizytę z 14-letnią córką, Joasią, która skarżyła się na ból brzucha i od dwóch tygodni miała zaparcia. Mówiła również, że córka bardzo się krępuje z powodu wzdęć. Dwa dni wcześniej Joasia zaczęła czuć silny ból w podbrzuszu. Ból nie był ciągły, pojawiał się i znikał, lecz trwał już trzeci dzień i z tego powodu mama dziewczyny zaczęła się niepokoić.

Skuteczność bioenergoterapii

Pani A. korzystała już wcześniej z mojej pomocy, z dobrym skutkiem. Mówiła, że wierzy w skuteczność bioenergoterapii i liczy na moją pomóc. Jak działa bioenergoterapia w przypadku torbieli jajników, opisałem w osobnym wpisie. W trakcie rozmowy dziewczyna skarżyła się na silny ból z prawej strony brzucha. Przeprowadziłem pierwszy zabieg i Joasia odczuła poprawę, stwierdziła, że napięcie i ból podbrzusza ustąpiły.

Diagnoza – torbiel na prawym jajniku

Stanowczo namawiałem mamę Joasi, aby nie bagatelizowała objawów i zgłosiła się do lekarza. Na szczęście tego samego dnia Joanna udała się do ginekologa. Okazało się, że ból spowodowany był dużą, dwukomorową torbielą na prawym jajniku o wymiarach 77 × 56 × 58 mm oraz obecnością wolnego płynu obok torbieli i za macicą (USG z dnia 15.04.1998). Lekarz stwierdził, że ze względu na ryzyko możliwego pęknięcia i wylania się torbieli trzeba jak najprędzej tę torbiel usunąć. Zaproponował termin zabiegu chirurgicznego w najbliższym tygodniu.

Widząc u córki poprawę po pierwszej sesji, Pani A. poprosiła mnie o codzienne zabiegi bioenergoterapii, licząc na to, że torbiel zniknie i operacja nie będzie potrzebna. Zgodziłem się, oczywiście, choć nie miałem pewności, czy torbiel zniknie całkowicie w tak krótkim czasie.

Zmniejszenie się i zanik torbieli

Do następnej wizyty u lekarza Joanna skorzystała w sumie z czterech zabiegów bioenergoterapii. Bóle podbrzusza całkowicie zniknęły, ustąpiły również wzdęcia i zaparcia. Lekarz w szpitalu wykonał kolejne badanie USG (20.04.1998), z którego wynikało, że torbiel zmniejszyła się do wymiarów – 49 × 45 mm. Powiedział wówczas, że w tej chwili nie widzi zagrożenia pęknięcia torbieli jajnika i zaproponował poczekać z zabiegiem chirurgicznym i poobserwować.

Joanna odbyła jeszcze jedną serię zabiegów bioenergoterapii i ostatecznie nie musiała poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Badanie USG z dnia 16.09.1998 wykazało brak torbieli.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne tematy

Ostatnio dodane